Knygiukas yra mini knygelė, išlankstoma iš vieno popieriaus lapo. Viskas, ką jums reikia padaryti - parsisiųsti knygiukus pdf formatu, juos atsispausdinti (pažymėti "Fit to page" ir "Choose paper source by pdf page"), apsikirpti pagal linijas trumpąsias kraštines, susilankstyti ir turėti. Arba dovanoti.
Filmuką, kaip lankstyti knygiukus, kurį darėme kartu su "Vaikų žeme", galite rasti čia.
O čia schema tiems, kurie turite gerą vaizduotę.
Tiems smalsiems, kuriems kyla klausimų, kaip atsirado knygiukai, trumpa jų istorija.
Kaip dažnai būna, istorija turi priešistorę. Kai turi mažų vaikų ir matai jų kūrybiškumą, o ir pats esi kūrybiškas žmogus, kyla visokių idėjų. Pirmi du knygiukai nesivadino knygiukais, bet buvo sulankstyti taip, kaip knygiukai, juose buvo nupieštos dvi istorijos ir šiek tiek užrašytos. Jų autorius - 4 metų vaikas, kuriam idėją pasiūliau aš, jo mama. Istorijas Kalėdoms dovanojom giminėms ir pažįstamiems.
Po kokių dešimties metų, kai naktį į galvą pasibeldė istorija, kurią greitosiomis užsirašiau telefonu, kilo klausimas, ką su ja daryti. Tuomet prisiminiau lankstymo būdą, kai iš vieno lapo gali susilankstyti 8 puslapių knygelę. Dar besvarstant kilo idėja tokių knygelių sukurti daugiau ir pasiūlyti kaip advento kalendoriaus alternatyvą. Tuomet reikėjo joms vardo ir atsirado knygiukai - pradžioje šis žodis skambėjo keistai, tačiau po penkerių metų jis patapo visai įprastu. Kitą rytą ėmiau ieškoti bendrininkų, kurie norėtų prisidėti prie knygiukų kūrimo ir iki lapkričio galo pirmieji 25 knygiukai pasiekė skaitytojus. Kitais metais su projektu "Knygiukai į pagalbą vaikams" jie išplito į pasaulį. Ir tebeplinta, džiugindami mane, Moniką, savo kelionėmis.
Jei atidžiau pažiūrėtum į 2019-ų metų knygiukus, gali surasti, kuris knygiukas buvo pirmasis (kurio istorija pasibeldė naktį ir pabėgo, palikdama tik...), su kuriais autoriais bendradarbiaujam nuo pat projekto pradžios bei kas įšoko į knygiuko viršelį ir kiekvienam adventui grįžta.